Stavba roku 2017
Grandhotel Tatra exceloval při udělování cen

Ve čtvrtek večer se v otrokovické Besedě uskutečnilo finále 16. ročníku akce Stavba roku 2017 Zlínského kraje. Tentokrát se jednalo již o 16. ročník soutěže. V kategorii "Stavby občanské vybavenosti" letos zabodoval i nově zrekonstruovaný Grandhotel Tatra Velké Karlovice, který v této kategorii získal čestné uznání. Je pro nás velmi potěšující, že si Grandhotel Tatra získal tak rychle po svém otevření oblibu nejen u laické veřejnosti, ale že uspěl také u odborné poroty. Má za sebou již několik ocenění, což je pro mne motivací k dalším investicím v této lokalitě. Konkrétně u Grandhotelu Tatra jsme se maximálně snažili o to, aby objekt korespondoval s místní přírodou - proto zde dominují materiály jako dřevo, kůže a kámen, pocházející právě z Beskyd," uvedl podnikatel a investor Ivo Valenta, a dodal: "Každé podobné uznání je nejen oceněním týmu všech lidí, kteří se na náročné rekonstrukci podíleli, ale také všech zaměstnanců, kteří jsou tváří a pomyslným duchem hotelu.

Hlavním cílem soutěže Stavba roku Zlínského kraje je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti.

Spolu s celým týmem Grandhotelu Tatra si ocenění velmi vážíme. Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit luxusní hotel ve vyhledávané a navštěvované oblasti Beskyd a že se k nám hosté rádi vracejí," dodala ředitelka hotelu Jana Tomanová, která převzala ocenění spolu s Ivo Valentou.

Grandhotel Tatra byl po náročné rekonstrukci, která si vyžádala investice ve výši přibližně 300 milionů korun, otevřen v červenci roku 2017. Exteriéry i vnitřní prostory prošly kompletní změnou - z původního hotelu zbyl jen skelet. Objekt také získal moderní wellness centrum a kongresový sál. Práci v něm našlo přibližně 50 osob. Jen pár měsíců po zahájení provozu získal hotel cenu v rámci prestižní soutěže World Boutique Hotels Awards 2017, která se uskutečnila v Londýně. Vítězství si odnesl v kategorii European Best New Boutique Hotel. Stejně tak byl zařazen do českého projektu Amazing Places.