Exceptional accommodation of European quality for unique emotions and experience

Rooms & Suites

Enjoy the unique atmosphere of the area in the heart of Wallachia. The hotel provides all possibilities for year-round recreation, not only for the Beskydy region, but for the whole area of ​​the Czech Republic and Slovakia, which is only 10 kilometers away. In the Grandhotel Tatra you will be enchanted by the atmosphere of an alpine hotel with an individual approach to the client, modern facilities and a high standard of services provided.

There are 47 modern rooms and apartments available with wonderful views into the valley or the surrounding forests, some of the rooms have balconies. All rooms are equipped with a large comfortable bed with quality mattresses, which let you sleep like in a fairy tale. We do our best, that you can enjoy every moment in the hotel, to make each moment unique and to let you leave with only positive experience and emotions. You are welcome to come with your four-legged pet.

Návštěvníci mají k dispozici 47 moderně zařízených pokojů a apartmánů, ze kterých jsou báječné výhledy do údolí nebo na okolní lesy, některé pokoje mají i balkony. Všechny pokoje jsou vybaveny velkou komfortní postelí s kvalitními matracemi, na kterých se vám bude spát jako v pohádce. Děláme maximum pro to, abyste si užili každý moment v hotelu, aby každá chvíle byla jedinečná a odnášeli jste si jen pozitivní zážitky a emoce. Jste vítáni i se svým čtyřnohým mazlíčkem.